IMG-20160303-WA0024

عیسی زاده: هیأت شناى خوزستان پس ۱۰ سال روی ریل قرار گرفت

رئیس هیأت شنا، شیرجه و واترپلو خوزستان گفت: این هیأت پس از ۱۰ سال رکود روی ریل تحرک و توسعه و پیشرفت قرار گرفت.

حسین عیسی‌زاده دریس اظهار کرد: هیأت شنای استان پس از ۱۰ سال رکود در حال رسیدن به روزهای اوج خود در رشته‌های شنا، شیرجه و واترپلو است.

وی ادامه داد: برنامه‌ریزی مدونی برای توسعه و پیشرفت ورزش‌های آبی صورت گرفته و به زودی شاهد درخشش خوزستان و نقش‌آفرینی این استان در ورزش قهرمانی کشور در شنا و واترپلو خواهیم بود.

رئیس هیأت شنا، شیرجه و واترپلو خوزستان خاطرنشان کرد: در این هیأت اعتقادی عمیق به انجام کارهای علمی و برنامه‌ریزی شده وجود دارد و با به کارگیری افراد مؤثر و خبره در رأس کار هیأت‌های شهرستان‌ها اقدامات علمی و عملی برای بازگرداندن خوزستان به روزهای طلایی گذشته آغاز شده است.

عیسی‌زاده دریس با بیان اینکه این هیأت پس از ۱۰ سال روی ریل تحرک و توسعه قرار گرفته، افزود: قهرمانی «نیما یگانه» در مسابقات شنای پزشکان جهان و کسب چهار مدال طلا و دو مدال نقره توسط این پزشک شناگر از شهرستان دزفول در مسابقات اسلونی نمونه‌ای از این تحرک و پیشرفت شنای خوزستان است.

وی تصریح کرد: برگزاری کلاس‌های مربی‌گری و بازآموزی شنا پس از چهار سال نمونه‌ای از این اقدامات و حرکت‌های مفید و قابل توجه است که زمینه‌ساز توسعه و پیشرفت شنای استان خواهد شد.

رئیس هیأت شنا، شیرجه و واترپلو خوزستان به ظرفیت‌ها و استعدادهای موجود در این استان اشاره کرد و متذکر شد: «سروش اخلاقی» شناگر ۶ ساله دزفولی در تمامی رشته‌های شنا به طرز ویژه و چشمگیری تبحر دارد و به تازگی مورد توجه سرمربی تیم ملی قرار گرفته و برای عضویت در تیم ملی انتخاب شده است.

عیسی‌زاده دریس اظهار کرد: با شناسایی و توجه بیشتر به چنین افراد بااستعدادی می‌توان گام‌های بسیار مؤثری در راستای پیشرفت ورزش شنای استان خوزستان برداشت و قهرمانان به نامی را به استان، کشور و آسیا و جهان معرفی کرد.

وی همچنین به ظرفیت‌های واترپلوی خوزستان نیز اشاره کرد و گفت: تیم نفت امیدیه در لیگ برتر گذشته نایب‌قهرمان شد و سهمیه مسابقات باشگاه‌های آسیا را کسب کرد، تیم نفت آبادان نیز قهرمان لیگ دسته یک قهرمان شد و به لیگ برتر صعود کرد.

رئیس هیأت شنا، شیرجه و واترپلو خوزستان در پایان اضافه کرد: این موارد مؤید وجود ظرفیت‌های فراوان رشته‌های آبی این استان و نویدبخش روزهای طلایی و بازگشت خوزستان به روزهای اوج خود در شنا و واترپلو کشور است.

شناگر دزفولی قهرمان شنای پزشکان جهان شد

دکتر نیما یگانه متخصص ارتوپد قهرمان مسابقات شنای پزشکان جهان شد.

در سی و هفتمین مسابقات جهانی شنای پزشکان که در شهر یاریبور کشور اسلوونی برگزار شد دکتر نیما یگانه متخصص ارتوپد از دانشگاه علوم پزشکی دزفول در ۱۰۰ متر و چهارصد متر آزاد مدال طلای جهان را بر گردن آویخت.

وی در ۵۰ متر پروانه و ۵۰ متر کرال پشت نیز مدال نقره جهانی را از آن خود کرد.

در این دوره از مسابقات چهل و چهار کشور شرکت داشتند.

گفتنی است این مسابقات ادامه دارد و احتمال کسب مدال برای دکتر نیما یگانه نیز وجود دارد.

1390632424

فرامرزی خبر داد: راه‌اندازی آکادمی شنا در بندر امام خمینی(ره)

رئیس هیئت شنا بندر امام خمینی(ره) از راه‌اندازی آکادمی شنا در این شهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی هیئت شنا، شیرجه و واترپلو استان خوزستان، محمد فرامرزی در آیین معارفه رئیس جدید هیأت شنا بندر امام خمینی(ره) اظهار کرد: بندر امام خمینی(ره) در بحث شنا موقعیت ویژه و استراتژیکی دارد که همین مسأله می‌طلبد تا توجه ویژه‌ای به این مقوله شود.

وی افزود: این منطقه استعدادها و ظرفیت‌های فراوانی در رشته شنا دارد که متأسفانه به خوبی شناسایی نشده‌اند و برهمین اساس راه‌اندازی آکادمی شنای بندر امام استارت خورده است.

رئیس هیئت شنای بندر امام خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی این آکادمی تصمیم داریم بهترین‌ها و مستعدان رشته شنا را شناسایی و در سه رده سنی نونهالان، نوجوانان و جوانان تیم تشکیل دهیم.

فرامرزی با تأکید بر لزوم همکاری و هم‌فکری مسؤولان تمام ادارات و دستگاه‌ها برای توسعه ورزش شنا، ادامه داد: همه مسؤولان باید کمک کنند تا این مهم محقق شود و شنا را در کنار همه رشته‌های ورزشی ببینیم.

وی در پایان همچنین بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در بحث دریا تأکید کرد و گفت: باید با بهره‌گیری از سرمایه‌گذاران نسبت به محصور و آماده‌سازی بخشی از فضای ساحل دریا اقدام کرد و رشته‌هایی همچون شنا در آب‌های آزاد، والیبال ساحلی و فوتبال ساحالی را نیز توسعه داد.

 

IMG-20160303-WA0024

عیسی‌زاده: خوزستان خاستگاه ورزش شنای کشور است/خوزستان باید به جایگاه اصلی خود بازگردد

رئیس هیئت شنا، شیرجه و واترپلوی خوزستان با بیان اینکه این استان خاستگاه ورزش شنای کشور است، گفت: باید خوزستان را به جایگاه اصلی خود بازگردانیم.

به گزارش روابط عمومی هیئت شنا، شیرجه و واترپلو استان خوزستان، حسین عیسی‌زاده دریس در آیین تودیع و معارفه رئیس هیئت شنای بندر امام خمینی(ره) اظهار کرد: خوزستان در بحث استعدادها و ظرفیت‌های ورزش‌های آبی سرآمد است و مطالعه تاریخچه این استان به خوبی این مسأله را به اثبات می‌رساند.

وی ادامه داد: شهرهایی همچون ماهشهر، بندر امام، امیدیه، آبادان و خرمشهر در ورزش شنا و واترپلو استعدادهای فراوانی دارند و قهرمان‌هایی که در سالیان نه چندان دور از این چند شهر به کشور معرفی شده‌اند مؤید همین موضوع است.

رئیس هیئت شنا، شیرجه و واترپلوی استان خوزستان با بیان اینکه آبادان خاستگاه ورزش شنای کشور است، خاطرنشان کرد: در سال ۱۳۳۰ نخستین استخر روباز کشور، توسط انگلیسی‌ها در آبادان احداث و پس از آن استخر امجدیه در تهران ساخته شد.

عیسی‌زاده دریس افزود: استخوان‌بندی تیم‌های ملی را ورزشکاران آبادانی تشکیل می‌دادند و بعدها نیز این موضوع به شهرهای ماهشهر و بندر امام تسری پیدا کرد.

وی یادآور شد: شهرستان بندر ماهشهر در سال‌های نه چندان دور دارای بهترین تیم واترپلوی کشور بود و در آن برهه تیم «شیمیایی رازی» قهرمانانی همچون «امید آل‌ناصر» را به عرصه واترپلوی کشور معرفی کرد.

رئیس هیئت شنا، شیرجه و واترپلوی خوزستان با طرح این سئوال که چه علتی باعث افول ورزش شنای این استان شده، گفت: با تشکیل کارگروه‌های تخصصی، این مسأله را آسیب‌شناسی کردیم و برای رفع این آسیب‌ها کارهای علمی در حال انجام است.

عیسی‌زاده دریس متذکر شد: در این رابطه در حال جذب و به‌کارگیری افراد توانمند و به روز در هیئت‌های شنای شهرستان‌ها هستیم تا در ارتباط با توسعه این ورزش مهم برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری‌های صورت گرفته به خوبی پیگیری شود.

وی در ادامه با بیان اینکه توسعه رشته شنا نیازمند ابزار است، تصریح کرد: ابزار این کار استخر است که در حال حاضر ۱۵۰ استخر فعال در استان وجود دارد که پیش‌بینی می‌کنیم این تعداد تا دو سال آینده به ۱۷۰ برسد.

رئیس هیئت شنا، شیرجه و واترپلوی استان خوزستان ادامه داد: قهرمانان ما از دل همین استخرها پرورش پیدا خواهند کرد و استان خوزستان دوباره به مهد ورزش‌های آبی کشور مبدل خواهد شد.

عیسی‌زاده دریس بندر ماهشهر و بندر امام را پایلوت اجرای طرح‌های این هیئت معرفی کرد و گفت: به دنبال تشکیل تیم‌های شنا و واترپلو در دو بخش آقایان و بانوان در بندر امام هستیم و با جدیت این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.

وی اضافه کرد: تا پایان سال نیز برگزاری ۱۲ کلاس آموزش مربیگری را برنامه‌ریزی کرده‌ایم که دو کلاس از مجموع این کلاس‌ها را در بندر ماهشهر و بندر امام برگزار خواهیم کرد.

رئیس هیئت شنا، شیرجه و واترپلوی خوزستان در پایان ظرفیت آب‌های آزاد را نیز یکی دیگر از مزیت‌های این استان دانست و گفت: باید از این ظرفیت به خوبی استفاده و در راستای توسعه ورزش‌های مرتبط گام‌های جدی و مؤثری برداریم.

 

?

رئیس هیئت شنا بندر امام معارفه شد

آیین معارفه رئیس جدید هیئت شنا بندر امام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی هیئت شنا، شیرجه و واترپلو استان خوزستان، مراسم معارفه رئیس جدید هیئت شنا بندر امام خمینی (ره) در اداره ورزش و جوانان این شهر برگزار شد.

در این مراسم «محمد فرامرزی» به عنوان رئیس جدید هیئت شنا، شیرجه و واترپلو بندر امام خمینی (ره) معرفی و از خدمات و تلاش‌های «گوگویی» در طول تصدی این مسئولیت تقدیر شد.

?

پس از این مراسم، رئیس هیئت شنا، شیرجه و واترپلو استان خوزستان و هیئت همراه، با حضور در دفتر بخشدار بندر امام خمینی (ره) با «آرش قنبری» بخشدار این شهر به گفت‌وگو و تبادل نظر پرداختند.

در این دیدار، بخشدار بندر امام خمینی (ره) بر لزوم پیشرفت و توسعه ورزش‌های آبی در این شهر تأکید کرد.

آرش قنبری همچنین از حمایت همه جانبه بخشداری بندر امام از هیئت شنا و برنامه‌های آن برای توسعه شنا، شیرجه و واترپلو در این شهر خبر داد.

 

1390632424

برگزاری کلاس بازآموزی مربیگری شنا بانوان خوزستان

هیئت شنا، شیرجه و واترپلو استان خوزستان در نظر دارد یک دوره کلاس بازآموزی مربیگری شنا در بخش بانوان برگزار کند.

به گزارش روابط عمومی هیئت شنا، شیرجه و واترپلو استان خوزستان، یک دوره کلاس بازآموزی مربیگری شنا در بخش بانوان برگزار خواهد شد.

دبیر هیئت شنا، شیرجه و واترپلو استان خوزستان در این ارتباط گفت: این دوره، ۱۶ خردادماه در بخش بانوان برگزار می‌شود.

مسعود داوودی، بیان کرد: مربیان شهرستان‌های ماهشهر ، بندرامام،  آبادان و خرمشهر، می‌توانند در این دوره شرکت کنند، البته حضور مربیان سایر شهرستان‌ها نیز در این کلاس مانعی ندارد.

دبیر هیئت شنا، شیرجه و واترپلو خوزستان گفت: در این کلاس مربیان با شیوه‌های جدید رشته شنا آشنا می‌شود و در واقع اطلاعات‌شان با توجه به آخرین تغییرات این رشته، به روز خواهد شد.

وی تاکید کرد: مربیانی که در دوره‌های بازآموزی شرکت نکنند تا پایان سال حق مربیگری ندارند.

دبیر هیئت شنا، شیرجه و واترپلو استان خوزستان یادآور شد: مربیانی داریم که کارت درجه سه دارند ولی تاکنون حتی در یک کلاس توجیهی هم شرکت نکرده‌اند و در واقع حضور در این دوره‌ها به سود خود مربیان است.

داوودی در پایان عنوان کرد: ما در تلاش هستیم تا هویت مربی شنا را در استخرها جا بیندازیم.

IMG-20160522-WA0009-1024x768

نخستین جلسه هم‌اندیشی هیئت شنا ماهشهر برگزار شد

نخستین جلسه هم‌اندیشی هیئت شنا ماهشهر با قهرمانان و پیشکسوتان این رشته ورزشی در این شهرستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی هیئت شنا، شیرجه و واترپلو استان خوزستان، نخستین جلسه هم‌اندیشی با پیشکسوتان، شناگران، ملی‌پوشان و قهرمان رشته شنا بندر ماهشهر در راستای پیشرفت رشته شنا در این شهرستان برگزار شد.

در این جلسه درباره اهداف و موضوعاتی همچون تشکیل کمیته‌های مختلف، تدوین برنامه‌های کوتاه مدت و بلند مدت هئیت و آماده کردن طرح تابستانه هیئت شنا با توجه به ورود فصل تابستان بحث، گفتگو و تبادل نظر شد.

در این جلسه هم‌اندیشی امیرحسین قائدی با اشاره به افتتاح نخستین مدرسه شنا در سطح شهرستان ماهشهر بر لزوم برگزاری کلاس‌های مربیگری شنا و پرورش هرچه بیشتر و بهتر مربیان این رشته تاکید کرد.

در پایان این جلسه منابی دبیر هیئت شنا شهرستان ماهشهر برنامه‌های تمرینی تیم‌های پایه شنا شهرستان را برای مربیان شهرستان اعلام کرد.